Makijaż permanentny brwi – metoda cieniowania czy włoskowa?

Decyzja, na którą z metod makijażu permanentnego się zdecydować, zależy od oryginalnego wyglądu brwi, ich aktualnego stanu oraz oczekiwanych rezultatów.

Na czym polega metoda włoskowa?

Makijaż permanentny brwi wykonywany metodą włoskową polega na ręcznej, liniowej pigmentacji łuku brwiowego. Innymi słowy linergistka dorysowuje w tym miejscu kreski do złudzenia przypominające prawdziwe włoski. W zależności od tego, jak dużo tych kresek zostanie dorysowanych i jaki odcień będzie miał pigment, brwi mogą wyglądać na mniej lub bardziej zagęszczone i mieć mniej lub bardziej zaakcentowany kolor. Przed wykonaniem zabiegu linergistka musi stworzyć dokładny projekt dorysowywania nowych kresek: dobrać ich kolor, grubość i położenie, tak aby pasowały do danego typu urody i dawały jak najbardziej naturalne efekty. Dzięki temu makijaż będzie perfekcyjny pod każdym względem. Metoda włoskowa jest mniej popularna niż metoda cieniowania, a także mniej trwała, ponieważ wykonany tym sposobem makijaż trzeba co jakiś czas odświeżać. Permanentnie dorysowane kreski mają jednak tę zaletę, że pozwalają skutecznie ukryć znaczne przerzedzenie brwi, a niekiedy nawet ich całkowity brak. Często decydują się na nie osoby, które straciły brwi po chemioterapii i chciałyby przywrócić oprawie oczu jej pierwotny wygląd.

Czy można połączyć metodę cieniowania z metodą włoskową?

Osoby, którym zależy na makijażu łączącym efekty cieniowania z tymi, jakie daje metoda włoskowa, mogą zdecydować się na trzecią opcję: makijaż hybrydowy. To zrównoważone połączenie ręcznej i maszynowej techniki nakładania na brwi makijażu permanentnego. Taki zabieg składa się z dwóch etapów. Najpierw linergistka dorysowuje pojedyncze kreski w miejscach przerzedzeń wypełniając luki i zagęszczając brwi, a następnie maluje cień pod włoskami odpowiednio je podkreślając i modelując. Taka metoda pozwala więc na uzupełnienie widocznych braków w łuku brwiowym oraz nadanie im odpowiedniego kształtu i objętości, dodatkowo dając efekt subtelnego cienia. Hybryda to stosunkowo nowa metoda wykonywania makijażu permanentnego, która zdobywa coraz większą popularność, ale nie do każdego typu urody pasuje. Zanim się na niego zdecydujesz, zapytaj o radę profesjonalistę.

Na czym polega metoda cieniowania?

Makijaż permanentny brwi wykonywany za pomocą cieniowania polega na maszynowym wprowadzeniu pigmentu pod skórę w taki sposób, aby dawał wrażenie subtelnego cienia pod włoskami. To nadaje brwiom głębi, a przy tym wygląda bardzo naturalnie, niezależnie od tego, czy postawimy na jednolitą, równomierną pigmentację łuku brwiowego, czy pigmentację tonalną, czyli rozjaśnienie brwi na początku i przyciemnienie na końcu. Oprawa oczu podkreślona cieniem nie sprawia wrażenia przerysowanej, daje raczej delikatne, pudrowe efekty. Makijaż permanentny wykonany tą metodą przypomina makijaż wykonywany kredką czy cieniem, jest jednak o wiele trwalszy. Wykonująca zabieg linergistka zadba również o to, aby był perfekcyjny – najpierw obrysuje kontur brwi kredką idealnie modelując ich kształt, a następnie wypełni rysunek barwnikiem o wybranym, dopasowanym do konkretnego typu urody, odcieniu. Dzięki takiemu permanentnemu cieniowaniu można skorygować kształt brwi i wzmocnić ich kolor, a także ukryć małe niedostatki włosków. Na pewno chętnie skorzystają z tej metody osoby, którym nawet najmniejsze niedoskonałości urody spędzają sen z powiek – makijaż permanentny wykonany techniką cieniowania pozwoli na długo pozbyć się tego problemu.

Jaką metodę wybrać?

Decyzja, na którą z metod makijażu permanentnego się zdecydować, zależy od oryginalnego wyglądu brwi, ich aktualnego stanu oraz oczekiwanych rezultatów. Osobom o cienkich, przerzedzonych brwiach, a także tym, które je straciły na skutek nieumiejętnej pielęgnacji lub przebytej choroby, polecamy metodę włoskową. Zrekontruje ona strukturę brwi, optycznie je powiększy i zagęści. Natomiast dla osób z asymetrią, nieregularnym kształtem brwi i niewielkimi przerzedzeniami, najlepszym wyborem będzie metoda cieniowania, która pozwoli ukryć te drobne mankamenty i podkreślić oprawę oczu. Makijaż hybrydowy jest z kolei dedykowany osobom o wyrazistych rysach twarzy, którym zależy na spektakularnych rezultatach. Jeśli masz problem z dokonaniem wyboru, ponieważ nie jesteś pewna, jaka metoda będzie dla Ciebie najlepsza, jaki makijaż sprawi, że będziesz wyglądać pięknie i atrakcyjnie, a nie sztucznie i karykaturalnie, zdaj się na linergistkę. Ona dobierze odpowiednią metodę, a także umiejętnie wymodeluje kontur i dopasuje kolor, tak aby brwi współgrały z cerą i kolorem włosów, a co za tym idzie, idealnie podkreślały Twoją urodę i zachwycały pięknym wyglądem.