Permanentny kontur ust – który wybrać?

Permanentny kontur to praktyczny zabieg pozwalający na trwałe podkreślenie ust, nadanie im idealnego kształtu i koloru. Taki makijaż to propozycja dla każdego.

Makijaż permanentny ust z konturem

Permanentny kontur to szybki i praktyczny zabieg pozwalający na trwałe podkreślenie ust, nadanie im idealnego kształtu i koloru. Taki makijaż permanentny to propozycja dla każdego, kto nie jest zadowolony z wyglądu swoich ust i chciałby je upiększyć, aby wyglądać atrakcyjniej. Oczywiście można to zrobić za pomocą zwykłej konturówki i pomadki, ale osiągnięty w ten sposób efekt utrzymuje się zaledwie przez kilka godzin, potem trzeba go powtarzać. Makijaż permanentny ma tę przewagę, że daje długotrwałe efekty, a dodatkowo jest o wiele bardziej precyzyjny niż codzienny makijaż wykonywany w pośpiechu. Metod trwałej pigmentacji ust jest oczywiście kilka – w zależności od indywidualnych potrzeb i pożądanych rezultatów możesz zdecydować się na kontur z cieniowaniem, kontur z wypełnieniem lub Liplight. Wybierz ten, które będzie idealnie do Ciebie pasował i nada Twoim ustom wygląd, o jakim marzysz.

Kontur ust z cieniowaniem (efekt powiększenia)

Makijaż permanentny wykonywany techniką cieniowania polega na utworzeniu naturalnie wyglądającego, delikatnego cienia tuż przy konturach warg. W ten sposób można skorygować ich asymetrię, zniwelować brak proporcji i nadać im większej lub mniejszej objętości. Kontur ust z cieniowaniem daje bardzo subtelny efekt – dodaje twarzy uroku modelując i optycznie powiększając usta, a przy tym wygląda naturalnie. Dzięki temu nie będziesz musiała się martwić o niedoskonałości kształtu swoich ust, które do tej pory spędzały Ci sen z powiek, a po zabiegu makijażu permanentnego staną się całkowicie niewidoczne.

Kontur ust z wypełnieniem (efekt pomadki)

Makijaż permanentny ust wykonywany techniką wypełnienia polega na całkowitym pokryciu warg kolorem. Pozwala to na zniwelowanie braków pigmentacyjnych i przywrócenie ustom pierwotnej kolorystyki lub nadanie im nowej barwy. Wybór odcieni jest ogromny – od delikatnych, dających efekt zbliżony do naturalnego i subtelnie podkreślających urodę, po bardziej soczyste, intensywnie zarysowujące kontury i nadające ustom wyrazistości. Decydując się na kontur ust z wypełnieniem sprawisz, że Twoje usta w każdej sytuacji będą wyglądać świeżo i atrakcyjnie. Już nie będziesz musiała używać pomadki.

Liplight (rozświetlenie ponad konturem)

Makijaż permanentny ust wykonywany techniką Liplight polega na dodaniu rozświetlenia nad górną wargą, które uwypukli usta i lekko je podkreśli. Takie dodatkowe rozświetlenie nad konturem nie tylko daje efekt pełnych, naturalnych ust, ale też pozwala na zamaskowanie ewentualnych mankamentów: drobnych asymetrii czy ubytków pigmentacyjnych w obrębie czerwieni wargowych. Choć ten rodzaj makijażu permanentnego jest bardzo delikatny, daje spektakularne rezultaty. Wymodelowana w ten sposób oprawa ust będzie wyglądać perfekcyjnie, a jednocześnie na tyle subtelnie, że nikt się nie domyśli, iż została wyrównana za pomocą makijażu permanentnego.

Jak sprawdzić który kontur nam pasuje?

Wybierając permanentny kontur ust nie należy się kierować wyłącznie własnymi preferencjami. Zdarza się tak, że kontur, na który chcielibyśmy się zdecydować, nie jest dla nas odpowiedni, ponieważ będziemy w nim niekorzystnie wyglądać. Jak możesz sprawdzić w którym konturze Ci do twarzy? Najlepiej zapytać o to kosmetyczkę albo linergistkę, która będzie wykonywać zabieg pigmentacji. One, jak nikt inny, znają się na stylizacji ust i na pewno chętnie doradzą Ci w tej kwestii. Dodatkowo warto skorzystać z dostępnej w niektórych salonach urody wizualizacji, która pokaże Ci jak będziesz wyglądać po zabiegu z wybranym konturem ust. Dzięki temu dokonasz wyboru mając całkowitą pewność, że jest on słuszny.