Makijaż permanentny oczu

Na czym polega makijaż permanentny oczu?

Makijaż permanentny oczu cieszy bardzo dużą popularnością, ponieważ pozwala na trwałe utworzenie kresek na powiece oka, tuż przy linii rzęs. Dzięki temu jest świetną alternatywą dla makijażu tradycyjnego, który wymaga codziennego malowania i ciągłego poprawiania rozmazanej kredki czy eyelinera. Permanentne kreski wykonuje się za pomocą specjalnego do tego celu przeznaczonego urządzenia wprowadzającego pigment pod skórę powieki. W zależności od oczekiwanego efektu można wybrać kreski tylko na górnych, tylko na dolnych, lub na górnych i dolnych powiekach. Do wyboru są także różne odcienie pigmentu – od łagodnych brązów podkreślających oczy po klasyczne czernie dodające im wyrazistości. Warto dodać, że zabieg jest bezbolesny i nie stwarza żadnego zagrożenia dla oczu.

Jak się przygotować do makijażu permanentnego oczu?

Prawidłowe przygotowanie do makijażu permanentnego jest bardzo ważne, ponieważ ułatwi pigmentację, pozwoli pigmentowi lepiej się wchłonąć i zapewni o wiele trwalszy efekt. Dlatego na co najmniej tydzień przed zabiegiem wykonania makijażu permanentnego oczu należy zrezygnować z wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych i ograniczyć stosowane kosmetyki wyłącznie do kremów nawilżających. To niezwykle istotne, aby skóra była nawilżona i wygładzona – w ten sposób zapobiega się łuszczeniu, dzięki czemu kreski dłużej się utrzymają na powiece.

Kto wykonuje makijaż permanentny oczu?

Makijaż permanentny oczu powinien być wykonany przez profesjonalną linergistkę z wieloletnim doświadczeniem – tylko ona zagwarantuje idealny efekt, który przerośnie Twoje oczekiwania. Z usług wykwalifikowanych linergistek można skorzystać w wielu salonach kosmetycznych w całym kraju, warto jednak wybrać najlepszą. Prym w tym przypadku wiedzie nie tylko Warszawa. Znajduje się tam wiele cenionych gabinetów kosmetycznych, ale Poznań też ma się czym pochwalić.To właśnie w Poznaniu położony jest nasz gabinet kosmetyczny Long Line, jeden z najlepszych w Polsce.

Jakie są efekty po zabiegu makijażu permanentnego oczu?

Po zabiegu kolor kresek jest bardzo, przesadnie wręcz intensywny, dopiero po 4 – 5 dniach blednie i kreski nabierają odpowiedniego koloru. Przez tych kilka dni warto zadbać o staranną pielęgnację obszaru pigmentacji, czyli przede wszystkim ograniczenie czynników, które mogą zaszkodzić delikatnej skórze powieki. Przez dwa tygodnie od zabiegu należy unikać słońca, a także zrezygnować z basenu i sauny. Dodatkowo przez co najmniej tydzień niewskazane jest wykonywanie makijażu oczu oraz stosowanie kosmetyków zawierających składniki aktywne, w tym kremów, toników i płynów micelarnych. Odradzamy też aktywność fizyczną. Jeśli zastosujesz się do wszystkich tych zaleceń, gwarantujemy, że ostateczny efekt makijażu permanentnego Cię zachwyci.