Wady i zalety makijażu permanentnego brwi

Makijaż permanentny jest trwały i to jego największa zaleta. Dzięki temu stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią codziennie się malować

Plusy makijażu permanentnego

Makijaż permanentny, jak sama nazwa wskazuje, jest trwały i to jego największa zaleta. Dzięki temu stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią codziennie się malować, nie chcą tracić na to czasu lub zwyczajnie brakuje im umiejętności. Nie ma się co oszukiwać, nieustanne malowanie i poprawianie rozmazanych szminek czy eyelinerów potrafi być naprawdę uciążliwe, a jeśli ktoś nie radzi sobie zbyt dobrze z takimi zabiegami – tym bardziej jest to dla niego problematyczne. Makijaż permanentny to w tym przypadku prawdziwe wybawienie, ponieważ pozwala się cieszyć pięknym wyglądem dosłownie w każdej sytuacji. Taki makijaż nie wymaga codziennego nakładania, nie rozmazuje się i nie zostawia śladów na poduszkach czy szklankach, co oszczędza mnóstwo czasu, pozwala zrezygnować z noszenia ze sobą kosmetyków i ciągłego sprawdzania czy szminka lub kredka są nadal na swoim miejscu, a także umożliwia korzystanie z basenu czy siłowni bez konieczności rezygnowania z perfekcyjnego wyglądu. Dodatkową jego zaletą jest fakt, że potrafi on z powodzeniem zamaskować mankamenty urody i podkreślić jej atuty, słowem: nadać twarzy piękny wygląd, sprawiając przy tym wrażenie naturalnego. Aby ten efekt uzyskać, należy zwrócić się do profesjonalnej linergistki, która pomoże w doborze odpowiedniej stylizacji brwi, oczu i ust, a następnie ją utrwali za pomocą makijażu permanentnego, z chirurgiczną wręcz precyzją rysując każdą kreskę. Jak widać, taki trwały makijaż to ogromny komfort i wygoda, a także oszczędność tak cennego przecież czasu.

Minusy makijażu permanentnego

Dla niektórych pań trwałość makijażu permanentnego to bardziej jego wada niż zaleta. Obawiają się, że wybrana przez nie stylizacja szybko im się znudzi, a wtedy nie będzie jej można zmienić. Innym problemem jest potencjalne ryzyko zakażenia groźnymi bakteriami i wirusami, które może spowodować niesterylny sprzęt. Aby tego uniknąć, należy korzystać wyłącznie z usług profesjonalnych, wykwalifikowanych linergistek, które dbają o higienę podczas zabiegu i zachowują wszelkie środki ostrożności wykluczając w ten sposób ryzyko jakichkolwiek konsekwencji zdrowotnych. Niektórzy często podchodzą też z obawą do samego zabiegu nakładania makijażu permanentnego, który polega na wprowadzaniu pigmentu pod warstwę naskórka, a co za tym idzie – może być bolesny. Prawda jest jednak taka, że zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu, więc nie sprawia bólu, choć może być mało komfortowy. Wszystko zależy od receptorów czuciowych i wrażliwości skóry w danym miejscu. Niekomfortowy może być też obrzęk pigmentowanego miejsca oraz konieczność jego starannej pielęgnacji. Taki obrzęk mija jednak po kilku, czasem kilkunastu dniach.

Alternatywy dla makijażu permanentnego

Jeżeli zależy Ci na upiększeniu swojej urody, ale nie jesteś pewna czy chcesz się zdecydować na makijaż permanentny, rozważ inne sposoby podkreślenia oprawy oczu. Z dostępnych opcji masz do wyboru chociażby koloryzację brwi henną oraz zabieg zagęszczenia i przedłużenia rzęs. Koloryzacja henną polega na nałożeniu delikatnego, naturalnego barwnika na rzęsy lub włoski pokrywające łuk brwiowy, przez co wyglądają one na ciemniejsze, bardziej wyraziste – efekt ten utrzymuje się przez 2 – 3 tygodnie. Dużą zaletą farbowania henną jest łatwość jego wykonania – każdy może to zrobić sam w domu. Zupełnie inaczej jest z zabiegiem zagęszczenia i przedłużenia rzęs, który wymaga wyjątkowo wprawnej ręki i dlatego z reguły wykonuje się go w salonach kosmetycznych. Zagęszczenie i przedłużenie rzęs polega na doczepieniu syntetycznych kępek włosków do naturalnych rzęs, dzięki czemu stają się one długie i gęste – efekt ten utrzymuje się zwykle od 3 do 6 tygodni. Przedłużanie i zagęszczanie, podobnie jak koloryzacja henną, są dobrą alternatywą dla makijażu wykonywanego kredką, eyelinerem i maskarą, ponieważ pozwalają dłużej cieszyć się podkreślonymi brwiami i rzęsami. Nie dają jednak tak długotrwałych efektów jak makijaż permanentny. Mimo wszystko warto je wypróbować – pozwoli Ci to przekonać się, czy rozwiązania trwalsze od zwykłego makijażu Ci odpowiadają i pomoże w podjęciu ewentualnej decyzji o permanentnej pigmentacji.

Makijaż permanentny – warto czy nie?

Makijaż permanentny ma więcej zalet niż wad. Jednak nie dla wszystkich te zalety będą wystarczająco przekonujące, tak jak nie wszystkim wady będą zbytnio przeszkadzać. Każdy podchodzi indywidualnie do kwestii trwałego makijażu i dlatego samodzielnie musi ocenić, czy to dla niego dobry wybór. Dla niektórych minusy będą trudne do zaakceptowania, dla innych nie będą miały większego znaczenia. A jak będzie w Twoim przypadku? Zanim ostatecznie zdecydujesz się na wykonanie makijażu permanentnego lub rezygnację z niego, dobrze to przemyśl. Weź pod uwagę wszystkie za i przeciw, rozważ swoje potrzeby i oczekiwania, zastanów się nad alternatywami. Tylko wtedy będziesz mogła podjąć świadomą, rozsądną decyzję o tym, czy trwałe podkreślenie brwi, ust lub linii rzęs jest rozwiązaniem właśnie dla Ciebie.