Makijaż permanentny brwi –  jak pielęgnować brwi po zabiegu?

Każda kobieta pragnie być piękna i zadbana. Dlatego też coraz częściej panie decydują się na wykonanie
makijażu permanentnego ust lub brwi. Ta metoda nie tylko pozwala osiągnąć niezwykle estetyczne rezultaty, ale również jest bardzo wygodna i praktyczna w codziennym życiu. Potwierdza się to zwłaszcza w przypadku brwi, które muszą być nienagannie wyregulowane, wycieniowane i zaakcentowane w odpowiedni sposób – a to zajmuje sporo czasu. Jednak, aby makijaż permanentny zawsze wyglądał dobrze i utrzymywał się maksymalnie długo na skórze, niezbędne jest stosowanie odpowiedniej pielęgnacji i wdrożenie do swojej codziennej rutyny takich zabiegów, które pozwolą cieszyć się efektami makijażu przez wiele miesięcy. Warto zatem znaleźć odpowiedź na pytanie, jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym. Jeżeli rozważasz poddanie się temu praktycznemu zabiegowi, czytaj dalej, aby poznać sekret długotrwale pięknych brwi.

Jak dbać o brwi permanentne? Poznań – tutaj je zrobisz

W czasie gojenia, który trwa około dwóch tygodni oprócz regularnego stosowania właściwych zabiegów pielęgnacyjnych, należy powstrzymać się od korzystania z solarium i zabiegów takich, jak mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny. Wszelkie podrażnienia będące naturalnym skutkiem tego rodzaju procedur wykonywanych na skórze mogłyby spowodować uszkodzenia w obrębie samego makijażu i zakłócić proces gojenia.

Jednym z elementów dbałości o makijaż permanentny brwi jest również rezygnacja z oddziaływania na skórę wysokimi temperaturami. Dlatego też po zabiegu wypełnienia brwi dobranym przez doświadczoną linergistkę barwnikiem, absolutnie zakazane jest korzystanie z sauny oraz zażywanie gorących kąpieli.

Makijaż permanentny brwi – Poznań. Inne zalecenia po zabiegu

Pierwszym aspektem pielęgnacji brwi w okresie gojenia po zabiegu makijażu permanentnego jest ich odpowiednie mycie. Brwi jako integralna część twarzy oczyszczane są podczas zwyczajowej porannej i wieczornej toalety. Dlatego też do mycia cery należy stosować czystą wodę lub, jeśli istnieje taka potrzeba, łagodne środki myjące, pozbawione drażniących detergentów i sztucznych substancji zapachowych.

W okolicy brwi nie mogą ponadto pozostawać żadne resztki makijażu, dlatego też przez pierwsze kilkanaście dni po zabiegu warto powstrzymać się od nakładania podkładów, pudrów i korektorów mogących obciążyć skórę i dostać się do niezagojonych zakamarków skóry.

Jak długo natłuszczać brwi po makijażu permanentnym?

Pytanie o natłuszczanie brwi po makijażu permanentnym pojawia się bardzo często wśród kobiet, które decydują o poddaniu się takiemu zabiegowi. Jednak konieczność natłuszczania jest mitem i absolutnie nie wolno tego robić! Natłuszczona skóra nie jest w stanie w pełni oddychać, ponieważ cząsteczki tłuszczu blokują dopływ powietrza i nie pozwalają na naturalne gojenie.

Wszelkie podrażnienia i opuchliznę, które mogą pojawić się na skórze, warto natomiast łagodzić przy pomocy odpowiednich środków o właściwościach poprawiających nawodnienie skóry. Można jednak zastosować takie substancje dopiero w przeciągu dwóch-trzech tygodni od wykonania zabiegu. Tym najbardziej podstawowym kosmetykiem dopuszczalnym w pielęgnacji po makijażu permanentnym jest krem nawilżający. Warto zaopatrzyć się w wersję z filtrem SPF, by uniknąć oparzeń słonecznych, a także z witaminą E, która może być pomocna w ochronie skóry.

Makijaż permanentny brwi – Poznań. Gdzie najlepiej go wykonać?

Panie, które marzą o perfekcyjnych brwiach wyglądających każdego dnia tak samo dobrze, mogą czuć się zaproszone do specjalistycznego gabinetu makijażu permanentnego LongLine. Mieści się on w Poznaniu pod adresem 27 Grudnia 7. Wytłumaczymy każdy szczegół dotyczący zabiegu i opowiemy o stosowanych technikach. Zapewniamy również wykonanie bezpłatnej wizualizacji możliwych do osiągnięcia efektów zabiegu. Pozwala to w najmniejszym szczególe dopracować finalny rezultat, by każda klientka wyszła z salonu zadowolona… i jeszcze piękniejsza!